Zespół

j-mikolajonek

Jacek Mikołajonek

Adwokat

Magister prawa. Wielokrotny stypendysta Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, którą zakończył egzaminem adwokackim w 2015 roku. Jest współzałożycielem Kancelarii. Doświadczenie zawodowe rozpoczął w jednej z największych firm budowlanych w Europie. Następnie pracując w międzynarodowej kancelarii doradzał między innymi podczas takich inwestycji jak: budowa Stadionu Narodowego w Warszawie, Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Jest autorem kilku artykułów dotyczących prawidłowego funkcjonowania procesu budowlanego.

Od 2014 roku skupił się na pomocy prawnej osobom fizycznym, z sukcesem reprezentując klientów w licznych i skomplikowanych postępowaniach przed sądami powszechnymi, administracyjnymi oraz Sądem Najwyższym. Doradza obecnie przede wszystkim w sprawach karnych (w tym karno-skarbowych), w sprawach rodzinnych oraz ubezpieczeniowych.

Posługuję się biegle językiem angielskim.

s-milej

Sebastian Milej

Adwokat

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 roku członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Posiada ponad 8 letnie doświadczenie zdobyte w warszawskich i podwarszawskich kancelariach adwokackich, gdzie samodzielnie prowadził szereg procesów sądowych, obsługiwał zarówno klientów indywidualnych jak i zinstytucjonalizowanych, a także uczestniczył w prowadzeniu dużych procesów dotyczących nieruchomości oraz spadków.

Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem w reprezentowaniu stron przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, jak również przed organami administracji publicznej oraz organami ścigania (policja, prokuratura). W swojej praktyce zawodowej specjalizuje się w pomocy prawnej w wielu dziedzinach prawa, przede wszystkim:

  1. prawa cywilnego (nieruchomości, zniesienie współwłasności, zasiedzenie, wywłaszczenie nieruchomości, najem i umowy cywilne, eksmisja, roszczenia pauliańskie, spory majątkowe, cesja wierzytelności, odszkodowania, pozwy o zapłatę, windykacja),
  2. prawa spadkowego (stwierdzenie spadku, dział spadku, unieważnienie testamentu),
  3. prawa pracy (wypowiedzenia umowy o prace, przywrócenia do pracy),

Posługuje się biegle językiem angielskim.

Tuan Pham

Aplikant adwokacki

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2014 odbywa aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Specjalizuje się w prawie karnym, jak również szeroko rozumianym prawie administracyjnym, w szczególności w prawie o cudzoziemcach, prawie uchodźczym oraz prawie mniejszości narodowych. Wielokrotnie brał udział w postępowaniach odwoławczych przed Szefem Urzędu ds. Cudzoziemców oraz przy legalizacji pobytu cudzoziemców na terenie RP. W kancelarii jest także odpowiedzialny za doradztwo prawne podmiotom gospodarczym.

Posługuje się biegle językiem wietnamskim, angielskim i polskim.